KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14441033
nr 1444 1033
Hans Olof Hjortsberg
(1906-1990), Sverige
"Utsikt från min altan, Vämdöviken Karlskrona". Signerad, daterad 1949. Akvarell, bildmått: 58x43 cm, yttermått inklusive ram: 80x66 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 24 januari 2022
kl 20:26:22
1.000 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
Hans Olof Hjortsberg
Läs mer om Hans Olof Hjortsberg