LIGHTING / Table lamps / Table lamp 11482160
nr 1148 2160
TABLE LAMP
nysilver, sent 1800-tal,
nysilver, sent 1800-tal
800
SEK 300
Monday December 4 2017
at 20:05:23
30/11 16:05:11
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.