KONST / Litografier / Färglitografi 12916394
nr 1291 6394
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 342/360, daterad 1980. Motivet: 36x45 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 25 november 2019
kl 20:31:18
800 kr
1.200 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.800 kr
1.800 kr
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén