![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Litografier 11402052
*
nr 1140 2052
Ture Lidström
(1917-1995), Sverige
Litografier, 2 st, Ture Lidström (1917-1995), kompositioner, signerade och numrerade
Kondition: gulnader, lösa blad
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2017
kl 19:41:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 14:16:59
1
100 kr
30/10 19:36:42
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ture Lidström
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Ture Lidström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kompositioner litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture lidström
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:09
*
Ture Lidström
Kondition: gulnader, lösa blad
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Ture Lidström
nr 1140 2052
Ture Lidström
(1917-1995), Sverige
Litografier, 2 st, Ture Lidström (1917-1995), kompositioner, signerade och numrerade
Kondition: gulnader, lösa blad
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/10 14:16:59 | 1 | 100 kr |
30/10 19:36:42 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ture Lidström
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör.Läs mer om Ture Lidström
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kompositioner litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture lidström
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:09