KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15629578
nr 1562 9578
Josef Wilhelm Wallander
(1821-1888), Sverige
"Utsigt från Prof Wallanders tält i Södertälje", 1884, Med dedikation a tergo, 24x34 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 41x51 cm. Ej signerad
Josef Wilhelm Wallander, svensk bildkonstnär född 1821 i Stockholm, död 1888.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 11 september 2023
kl 21:01:24
1.000 kr
1.500 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
2.000 kr
2.000 kr
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.400 kr
2.600 kr
Josef Wilhelm Wallander
Läs mer om Josef Wilhelm Wallander