ART / Etchings etc / Colour etching 13955004
nr 1395 5004
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signed, numbered 18/90. Unframed, etsning + handkolorering. Sheet: 87, 5x68 cm,
COLOUR ETCHING, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 18/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
300
SEK 600
Monday May 3 2021
at 18:27:06
250 kr
300 kr
500 kr
450 kr
500 kr (Robot)
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander