ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6093133
*
nr 609 3133
Spegel
nutida, höjd: 78
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2009
kl 19:07:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/11 16:30:20
1
200 kr
9/11 10:56:29
2
150 kr
9/11 10:56:51
2
250 kr
9/11 15:42:39
3
300 kr
9/11 16:04:54
2
350 kr
9/11 18:58:37
1
Vinnande bud
9/11 19:01:35
2
450 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 609 3133
Spegel
nutida, höjd: 78
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/11 16:30:20 | 1 | 200 kr |
| 9/11 10:56:29 | 2 | 150 kr |
| 9/11 10:56:51 | 2 | 250 kr |
| 9/11 15:42:39 | 3 | 300 kr |
| 9/11 16:04:54 | 2 | 350 kr |
| 9/11 18:58:37 | 1 | Vinnande bud |
| 9/11 19:01:35 | 2 | 450 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27



