KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11285046
*
nr 1128 5046
Erling Ärlingsson
(1904-1983), Sverige
Oljemålning, Erling Ärlingsson (1904-1983), Landskapsmotiv, signerad, olja på pannå, motivet: 32x45
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk målare,
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 11 september 2017
kl 18:46:04
- Konstnär/Designer
Erling Ärlingsson
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk målare,
Läs mer om Erling Ärlingsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erling ärlingsson landskapsmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Erling Ärlingsson
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk målare,
Läs mer om Erling Ärlingsson
nr 1128 5046
Erling Ärlingsson
(1904-1983), Sverige
Oljemålning, Erling Ärlingsson (1904-1983), Landskapsmotiv, signerad, olja på pannå, motivet: 32x45
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk målare,
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 september 2017 |
- Konstnär/Designer
Erling Ärlingsson
Erling Ärlingsson, född 1904 i Kil i Värmland, död 1983, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Erling Ärlingsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erling ärlingsson landskapsmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



