bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345005



*

nr 934 5005


Stefan Tunedal

(f. 1959), Sverige


Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), 2 st, Kvinnor, signerad, 58x22


Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 19:16:02


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/12 17:19:33 1      600 kr
4/1 18:42:35 2      350 kr
4/1 18:42:35 1      400 kr (Automatiskt)
4/1 18:43:54 2      450 kr
4/1 18:43:54 1      500 kr (Automatiskt)
4/1 18:46:07 2      600 kr
4/1 18:46:07 1      600 kr (Automatiskt)
7/1 22:10:14 1      800 kr
10/1 11:48:12 3      700 kr
10/1 11:48:12 1      800 kr (Automatiskt)
10/1 11:48:33 3      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Stefan Tunedal

Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Läs mer om Stefan Tunedal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt kvinna kvinnor olja oljemålning oljemålningar porträttmåleri stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 1322 Oljemålning
    1800-tal, religiöst motiv. Olja på duk, 105x75
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 november kl 18:17
  • 8588 Oljemålning
    Alexander Roos (1895-1973), Sverige. Villa, signer..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 november kl 19:24
  • 1083 Oljemålning
    Anna Stoopendaal (1866-1943), Sverige. Landskap me..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 november kl 19:20
  • 7223 Oljemålning
    Arthur Andersson (1888-1980), Sverige. Hus vid kan..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 november kl 19:53
  • 2018 Oljemålning
    Arvid Mauritz Lindström (1849-1923), Sverige. Björ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 november kl 20:26
  • 2017 Oljemålning
    Arvid Mauritz Lindström (1849-1923), Sverige. Vint..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 november kl 20:25




Ladda ner broschyr