KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyrer 16165351
*
nr 1616 5351
Erling Johansson
(f. 1934), Sverige
Torrnålsgravyrer, 4 st. Vid de yttre skären". Signerade, numrerade 7/60. Bildmått: 5x9,5 -BM: 13,5x15,5. Med passepartout i mapp. Oramade lösa blad
Erling Johansson, svensk målare, filmare och skulptör född 1934 i Sarvisvaara, Nattavaara, Gällivare socken.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 18:57:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 18:37:15
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erling Johansson
Erling Johansson, svensk målare, filmare och skulptör född 1934 i Sarvisvaara, Nattavaara, Gällivare socken.
Läs mer om Erling Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erling johansson etsningar grafik passepartout i mapp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torrnålsgravyrer
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47
*
Erling Johansson
Erling Johansson, svensk målare, filmare och skulptör född 1934 i Sarvisvaara, Nattavaara, Gällivare socken.
Läs mer om Erling Johansson
nr 1616 5351
Erling Johansson
(f. 1934), Sverige
Torrnålsgravyrer, 4 st. Vid de yttre skären". Signerade, numrerade 7/60. Bildmått: 5x9,5 -BM: 13,5x15,5. Med passepartout i mapp. Oramade lösa blad
Erling Johansson, svensk målare, filmare och skulptör född 1934 i Sarvisvaara, Nattavaara, Gällivare socken.
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/4 18:37:15 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erling Johansson
Erling Johansson, svensk mÃ¥lare, filmare och skulptör född 1934 i Sarvisvaara, Nattavaara, Gällivare socken.Läs mer om Erling Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erling johansson etsningar grafik passepartout i mapp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torrnålsgravyrer
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47



