Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 8011370



*

nr 801 1370


MIXED MEDIA (F)

unidentified artist, signed with monogram, polsk konstnär, signed with monogram, inside measurements: ,


Oidentifierad konstnär, monogramsignerad, polsk konstnär, monogramsignerad, ramens innermått:


Droit De Suite

Yes

Estimate:

1000

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday January 14 2013
at 20:41:23


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/1 20:36:23 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik polsk konstnär vattenfärg
  • 6565 MIXED MEDIA
    Signerad Roupé, dated Fogdö 1934. Mixed media, Ima..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:03
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:20
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:58




Ladda ner broschyr