ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6627245
*
nr 662 7245
Spegel
1920-tal, höjd: 113
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2010
kl 18:19:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/10 14:16:29
1
100 kr
17/10 16:35:32
2
400 kr
17/10 21:28:15
1
200 kr
17/10 21:29:31
1
300 kr
17/10 21:33:02
1
400 kr
18/10 17:29:21
1
450 kr
18/10 17:51:05
2
500 kr
18/10 18:14:53
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 662 7245
Spegel
1920-tal, höjd: 113
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 550 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/10 14:16:29 | 1 | 100 kr |
| 17/10 16:35:32 | 2 | 400 kr |
| 17/10 21:28:15 | 1 | 200 kr |
| 17/10 21:29:31 | 1 | 300 kr |
| 17/10 21:33:02 | 1 | 400 kr |
| 18/10 17:29:21 | 1 | 450 kr |
| 18/10 17:51:05 | 2 | 500 kr |
| 18/10 18:14:53 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



