bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345003



*

nr 934 5003


Stefan Tunedal

(f. 1959), Sverige


Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Gitarr, signerad, motivet: 27x18


Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Utrop:

600 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 19:13:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/12 12:14:04 1      300 kr
4/1 18:22:32 2      500 kr
12/1 13:00:37 3      700 kr
12/1 18:01:57 2      700 kr
12/1 18:01:57 3      700 kr (Automatiskt)
12/1 18:02:49 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Stefan Tunedal

Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Läs mer om Stefan Tunedal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gitarr gitarrer olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal stränginstrument svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 7130 Akryler
    2 st, Arne/Kurt Björkegren, 45x21 respektive 63x25
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 augusti kl 20:29
  • 7076 Fartygsventil
    med olja av Anders Andrén. Diameter: 19 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 augusti kl 19:27
  • 1021 Oljemålning
    1800-tal, signerad LM Roth, Interiör med piprökand..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 20:53
  • 6137 Oljemålning
    Alfred Wetterström (1863-1934), motiv från Kungsho..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 augusti kl 19:58
  • 8021 Oljemålning
    Alice Ljungquist, Kapellgränd. Olja på duk, 23x33 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 augusti kl 18:54
  • 5112 Oljemålning
    Anders Gustafsson (f. 1948), Sverige. Signerad, da..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    20 augusti kl 19:15




Ladda ner broschyr