bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345003



*

nr 934 5003


Stefan Tunedal

(f. 1959), Sverige


Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Gitarr, signerad, motivet: 27x18


Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Utrop:

600 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 19:13:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/12 12:14:04 1      300 kr
4/1 18:22:32 2      500 kr
12/1 13:00:37 3      700 kr
12/1 18:01:57 2      700 kr
12/1 18:01:57 3      700 kr (Budbetjänt)
12/1 18:02:49 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Stefan Tunedal

Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Läs mer om Stefan Tunedal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gitarr gitarrer olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal stränginstrument svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 5017 Gicléetryck
    Mikael Persbrandt (f. 1963). Signerad, numrerad 1/..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    20 maj kl 19:35
  • 4292 Oljemålning
    Amir Timergaleev, Ryssland, fågel, signerad. Olja ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    20 maj kl 19:01
  • 5353 Oljemålning
    Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Landskap, signe..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    20 maj kl 18:22
  • 5040 Oljemålning
    Axel Erdmann, Mot Riddarholmen. Signerad, daterad ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    27 maj kl 20:16
  • 5116 Oljemålning
    Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Signerad, "Vint..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    20 maj kl 19:33
  • 4332 Oljemålning
    Bengt Pettersson (1931-2004), Sverige. "Skridskoba..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    20 maj kl 19:52




Ladda ner broschyr