bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345003



*

nr 934 5003


Stefan Tunedal

(f. 1959), Sverige


Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Gitarr, signerad, motivet: 27x18


Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Utrop:

600 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 19:13:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/12 12:14:04 1      300 kr
4/1 18:22:32 2      500 kr
12/1 13:00:37 3      700 kr
12/1 18:01:57 2      700 kr
12/1 18:01:57 3      700 kr (Budbetjänt)
12/1 18:02:49 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Stefan Tunedal

Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Läs mer om Stefan Tunedal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gitarr gitarrer olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal stränginstrument svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 7458 Akryl på papper
    Kamila Lukaszewicz (f. 1947), Sverige. "Halmstad -..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:58
  • 7074 Ikon
    S: t Göran & Draken, 17x13 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:45
  • 7238 Oljemålning
    1800-tal, Marin, England, 1800-tal. Olja på pannå,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:18
  • 7245 Oljemålning
    2 st, Curt Viberg (1908-1969), Sverige. Gotland, s..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:38
  • 7118 Oljemålning
    Alf Wesstrom, San Remo, signerad. Olja på duk, 55x..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:48
  • 7452 Oljemålning
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Mood indigo, 1986..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:39




Ladda ner broschyr