bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345003



*

nr 934 5003


Stefan Tunedal

(f. 1959), Sverige


Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Gitarr, signerad, motivet: 27x18


Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Utrop:

600 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 19:13:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/12 12:14:04 1      300 kr
4/1 18:22:32 2      500 kr
12/1 13:00:37 3      700 kr
12/1 18:01:57 2      700 kr
12/1 18:01:57 3      700 kr (Automatiskt)
12/1 18:02:49 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Stefan Tunedal

Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Läs mer om Stefan Tunedal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gitarr gitarrer olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal stränginstrument svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8021 Oljemålning
    Alice Ljungquist, Kapellgränd. Olja på duk, 23x33 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    20 augusti kl 18:54
  • 3458 Oljemålning
    Anita Adolfsson, "Vår i Erstavik", 1989. Olja på d..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:15
  • 3475 Oljemålning
    Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Hus vid vatten,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:15
  • 3474 Oljemålning
    Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Sommaridyll, si..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:13
  • 3001 Oljemålning
    Axel Lind (1907-2011), Sverige. Kustmotiv, signera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:02
  • 1003 Oljemålning
    efter Murillo, St Fransisco de Assis. Olja på duk,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 41 dagar
    27 augusti kl 18:14




Ladda ner broschyr