Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 14409208



*

nr 1440 9208


MIXED MEDIA

2 pcs. Oramade lösa blad, Japan, 29x24, resp. 40x47,


2 st. Oramade lösa blad, Japan, 29x24, resp. 40x47 cm. Signerad


Estimate:

500

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday December 20 2021
at 18:17:10


  • Bid history
Time Bidder Bid
19/12 18:57:31 1      300 kr
20/12 07:51:34 2      300 kr
20/12 07:51:34 1      300 kr (Robot)
20/12 07:51:50 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien blandteknik japan japansk resp vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr