KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15121046
nr 1512 1046
George Samuel Elgood
(1851-1943), Storbritannien
Trädgårdslandskap med vattenfall. Signerad, daterad 1901. Akvarell, bildmått: 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
George Samuel Elgood, målare född 1851, död 1943.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 19 december 2022
kl 18:58:30
16/12 16:42:05
George Samuel Elgood
Läs mer om George Samuel Elgood