LIGHTING / Table lamps / Table lamp 6558270
nr 655 8270
TABLE LAMP
nickel silver, early 20th century, height: 43,
nysilver, tidigt 1900-tal, höjd: 43
300
SEK 900
Monday September 6 2010
at 19:10:08
300 kr
400 kr
500 kr
600 kr
600 kr
700 kr
800 kr
6
800 kr
6
850 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.