KONST / Litografier / Färglitografi 10469189
*
nr 1046 9189
Karl Gustaf KG Nilson
(f. 1942), Sverige
Färglitografi, Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), 1983, 'Till Newton II', 117/120, motivet: 44x70
Karl Gustaf KG Nilson, svensk målare född 1942.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juli 2016
kl 19:31:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/7 13:57:49
1
700 kr
18/7 14:20:08
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Karl Gustaf KG Nilson
Karl Gustaf KG Nilson, svensk målare född 1942.
Läs mer om Karl Gustaf KG Nilson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik karl gustaf kg nilson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:08
*
Karl Gustaf KG Nilson
Karl Gustaf KG Nilson, svensk målare född 1942.
Läs mer om Karl Gustaf KG Nilson
nr 1046 9189
Karl Gustaf KG Nilson
(f. 1942), Sverige
Färglitografi, Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), 1983, 'Till Newton II', 117/120, motivet: 44x70
Karl Gustaf KG Nilson, svensk målare född 1942.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juli 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/7 13:57:49 | 1 | 700 kr |
18/7 14:20:08 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Karl Gustaf KG Nilson
Karl Gustaf KG Nilson, svensk mÃ¥lare född 1942.Läs mer om Karl Gustaf KG Nilson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik karl gustaf kg nilson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:08