KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15511019

nr 1551 1019

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

"Sandhamn". Signerad, akvarell, daterad Juli 1937,35x49 cm, yttermått inklusive ram: 44x58 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

6.000 kr

Såld:

34.000 kr

måndag 3 juli 2023
kl 21:03:39

  • Klassiska

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman