KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872100
nr 1487 2100
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
"Tulpaner, röda". Signerad, daterad -80. Akvarell, bildmått: 49x41 cm, oramat löst blad
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 20:52:48
16/8 07:59:47
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg