ART / Etchings etc / Colour etching 13699001

nr 1369 9001

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. Komposition med äpple och tändstickor. Signed, numbered 99/150, Haskel 150. Unframed. Sheet: ca 50x59 cm,

COLOUR ETCHING, Komposition med äpple och tändstickor. Signerad, numrerad 99/150, Haskel 150. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 50x59 cm

Yes

700

SEK 350

Monday December 21 2020
at 19:04:31

18/12 06:55:35 1      300 kr
19/12 09:08:20 2      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Pär Gunnar Thelander

Read more about Pär Gunnar Thelander