Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Blandteknik 5522458



*

nr 552 2458


Blandteknik

Lenght: ()


signerad Hasse Lindroth 05, Stadshuset, 29x39


Droit De Suite

Yes

Estimate:

1000

Sold:

SEK 1000

Auction date:

Monday November 17 2008
at 20:29:29


  • Bid history
Time Bidder Bid
16/11 21:15:12 1      600 kr
17/11 10:06:29 2      Vinnande bud
17/11 17:42:24 3      750 kr
17/11 17:43:09 3      850 kr
17/11 17:43:53 3      950 kr


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik stadshuset stockholm stockholmiana stockholms stadshus stockholmsmotiv vattenfärg
  • 6334 MIXED MEDIA
    Acke Ã…slund (1881-1958), Sweden. Signed, dated 194..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:17
  • 6505 MIXED MEDIA
    Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signed, mixe..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:16
  • 6564 MIXED MEDIA
    unidentified artist. Signed, dated 1896, sleigh ri..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:39




Ladda ner broschyr