ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14114426
*
nr 1411 4426
Spegel
3-delad, 62x71 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 augusti 2021
kl 20:42:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/8 09:52:16
1
200 kr
13/8 15:13:04
2
300 kr
15/8 10:28:25
3
800 kr
16/8 19:06:16
4
700 kr
16/8 19:06:16
3
800 kr (Budbetjänt)
16/8 19:06:29
4
1.000 kr
16/8 20:23:16
3
1.100 kr
16/8 20:37:14
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1411 4426
Spegel
3-delad, 62x71 cm
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 augusti 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/8 09:52:16 | 1 | 200 kr |
| 13/8 15:13:04 | 2 | 300 kr |
| 15/8 10:28:25 | 3 | 800 kr |
| 16/8 19:06:16 | 4 | 700 kr |
| 16/8 19:06:16 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 16/8 19:06:29 | 4 | 1.000 kr |
| 16/8 20:23:16 | 3 | 1.100 kr |
| 16/8 20:37:14 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



