KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 4045423

nr 404 5423

Skulptur

Buddha, höjd: 26, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Utrop:

100 kr

Såld:

200 kr

måndag 3 april 2006
kl 16:15:00

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods