Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastels 8012304



*

nr 801 2304


PASTELS

one pair, Wilhelm Sjölander, portrait, signed, 54x40,


1 par, Wilhelm Sjölander, porträtt, signerade, 54x40


Estimate:

2000

Sold:

SEK 1000

Auction date:

Monday January 14 2013
at 19:21:46


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/1 16:50:53 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller pasteller porträtt porträttmåleri vattenfärg wilhelm sjölander
  • 8033 WATERCOLOUR
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:29
  • 8070 MIXED MEDIA
    4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:33
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr