KONST / Litografier / Färglitografi 13557107
nr 1355 7107
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Utsikt mot Gamla Stan. Signerad, numrerad 289/360. Motivet: 45x55 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 20:12:19
19/10 16:55:07
19 okt