Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 14074497



*

nr 1407 4497


Urban Engström

(f. 1955), Sverige


Urban Engström (b. 1955), Sweden. Signerad a tergo 'New York, Fläkt', 1991, outer dimensions including frame: 28, 5x36,


MIXED MEDIA, Signerad a tergo "New York, Fläkt", 1991, yttermått inklusive ram: 28,5x36 cm


Urban Engström, Swedish painter born 1955.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday July 5 2021
at 20:55:21


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/6 01:13:38 1      100 kr
3/7 09:18:31 2      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Urban Engström

Urban Engström, Swedish painter born 1955.

Read more about Urban Engström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige urban engström vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr