ART / Lithographs / Litographs in colors 12713045
nr 1271 3045
Christina Knall
(f. 1947), Sverige
2 pcs. Christina Knall (b. 1947), Sverige och Ingrid Nilsson. Kornhamnstorg respektive Stortorget, Old Town, Stockholm, Sweden. Numrerad 161/360 respektive PT, signerade Knall och Nilsson, ca 45x49 cm,
LITOGRAPHS IN COLORS, 2 st. Christina Knall (f. 1947), Sverige och Ingrid Nilsson. Kornhamnstorg respektive Stortorget, Gamla Stan, Stockholm. Numrerad 161/360 respektive PT, signerade Knall och Nilsson, ca 45x49 cm
Christina Knall, born 1947 in Stockholm, Sweden, Swedish painter.
700
SEK 800
Monday August 26 2019
at 18:57:53
500 kr
600 kr
700 kr
- Thema-auction
Aug 26
Stockholm
Read more about Stockholm
Christina Knall
Read more about Christina Knall