KONST / Litografier / Färglitografi 13924407

nr 1392 4407

Axel Bengtsson

(1905-1976), Sverige

Färglitografi, Axel Bengtsson (1905-1976), Sverige. Signerad, numrerad 157/260,1975. Motivet: 35x45cmn, yttermått inklusive ram: 53x64cm

Axel Bengtsson, svensk bildkonstnär född 1905, död 1976.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 26 april 2021
kl 20:59:38

21/4 12:37:13 1      100 kr
26/4 20:51:31 2      Vinnande bud

Axel Bengtsson

Läs mer om Axel Bengtsson