ART / Oil paintings / Oil painting 14733261
nr 1473 3261
Karl Nordlund
(1916-2003), Sverige
Karl Nordlund (1916-2003), Sweden. 'Tre träd och hus'. Signerad pannå, 36x38, outer dimensions including frame: 49x51,
OIL PAINTING, "Tre träd och hus". Signerad. Olja på pannå, 36x38, yttermått inklusive ram: 49x51 cm
Karl Nordlund, Swedish painter born 1916, dead 2003 .
SEK 100
Monday June 6 2022
at 20:08:04
6/6 18:53:05