KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16535120
nr 1653 5120
Miloslav Holy
(1897-1974), Tjeckien
Oljemålning, Landskap med vattendrag. Signerad, daterad -52. Olja på duk, 39x49 cm, yttermått inklusive ram: 51x61 cm
Miloslav Holy, tjeckisk bildkonstnär född 1897, död 1974.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 28 oktober 2024
kl 20:26:35
28/10 18:13:40
28/10 18:15:55