Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 15495168



*

nr 1549 5168


Gunnar Larson

(f. 1925), Sverige


Gunnar Larson (b. 1925), Sweden. No signature, mixed media, pannå, outer dimensions including frame: 17x17 cm,


MIXED MEDIA, Ej signerad, blandteknik, pannå, yttermått inklusive ram: 17x17 cm


Gunnar Larson, Swedish artist born 1925.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday June 19 2023
at 20:14:18


  • Bid history
Time Bidder Bid
18/6 15:18:13 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Gunnar Larson

Gunnar Larson, Swedish artist born 1925.

Read more about Gunnar Larson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ej signerad gunnar larson sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr