Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 14378290



*

nr 1437 8290


Franco Leidi

(f. 1933)


Franco Leidi (b. 1933). Signed, "avfärd". Image dimensions: 14x10cm, outer dimensions including frame: 41x33cm,


ETCHING, Franco Leidi (f. 1933), Signerad, "avfärd". Bildmått: 14x10cm, yttermått inklusive ram: 41x33cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday December 13 2021
at 19:25:21


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/12 09:23:55 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 14x10cm etsning etsningar franco leidi grafik
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr