KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746153
*
nr 1274 6153
Ferdinand Fagerlin
(1825-1907), Sverige
Oljemålning, Ferdinand Fagerlin (1825-1907), Sverige, tillskriven. Läsande man. Ej signerad. Olja på pannå, 25x25 cm
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2019
kl 20:46:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 21:21:27
1
1.200 kr
6/9 21:48:34
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ferdinand Fagerlin
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.
Läs mer om Ferdinand Fagerlin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad ferdinand fagerlin läsande man olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Ferdinand Fagerlin
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.
Läs mer om Ferdinand Fagerlin
nr 1274 6153
Ferdinand Fagerlin
(1825-1907), Sverige
Oljemålning, Ferdinand Fagerlin (1825-1907), Sverige, tillskriven. Läsande man. Ej signerad. Olja på pannå, 25x25 cm
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/9 21:21:27 | 1 | 1.200 kr |
| 6/9 21:48:34 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ferdinand Fagerlin
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.Läs mer om Ferdinand Fagerlin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad ferdinand fagerlin läsande man olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



