ART / Lithographs / Litograph in colors 9344284
*
nr 934 4284
Hugo Zuhr
(1895-1971), Sverige
Hugo Zuhr (1895-1971), Sydländskt motiv, 43/360, motivet: 53x63,
LITOGRAPH IN COLORS, Hugo Zuhr (1895-1971), Sydländskt motiv, 43/360, motivet: 53x63
Hugo Zuhr, Swedish painter, born 1895, dead 1971.
Droit De Suite
Estimate:
400
Auction date:
Monday January 12 2015
at 20:44:58
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hugo zuhr litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt motiv
-
8049 LITOGRAPH IN C..
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:44
-
8061 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Son, outer ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:22
-
8171 LITOGRAPH IN C..
Birger Halling (1907-1996), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:07
-
8039 LITOGRAPH IN C..
efter Pablo Picasso, numbered 8/500, "Flamengo dan..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:39
-
8225 LITOGRAPH IN C..
Elis Ryberg (1919-1985), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:53
-
8043 LITOGRAPH IN C..
Inger Winther, "Agtipar". Signed, numbered ea 3/7,..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:51
*
Hugo Zuhr
Hugo Zuhr, Swedish painter, born 1895, dead 1971.
Read more about e-auktion
nr 934 4284
Hugo Zuhr
(1895-1971), Sverige
Hugo Zuhr (1895-1971), Sydländskt motiv, 43/360, motivet: 53x63,
LITOGRAPH IN COLORS, Hugo Zuhr (1895-1971), Sydländskt motiv, 43/360, motivet: 53x63
Hugo Zuhr, Swedish painter, born 1895, dead 1971.
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 400 |
| Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hugo zuhr litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt motiv
-
8049 LITOGRAPH IN C..
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:44 -
8061 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Son, outer ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:22 -
8171 LITOGRAPH IN C..
Birger Halling (1907-1996), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:07
-
8039 LITOGRAPH IN C..
efter Pablo Picasso, numbered 8/500, "Flamengo dan..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:39 -
8225 LITOGRAPH IN C..
Elis Ryberg (1919-1985), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:53 -
8043 LITOGRAPH IN C..
Inger Winther, "Agtipar". Signed, numbered ea 3/7,..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:51



