KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12771490
nr 1277 1490
Nils Tamm
(1876-1957), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad 1933. Olja på duk, 54x64 cm
Nils Tamm, svensk bildkonstnär född 1876, död 1957 .
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 30 september 2019
kl 19:09:57
26/9 13:05:02
500 kr
26/9 17:30:24