Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 8815609



*

nr 881 5609


Eric Hallström

(1893-1946), Sverige


Eric Hallström (1893-1946), signed. -32, subject: 16x20,


MIXED MEDIA, Eric Hallström (1893-1946), signerad. -32, motivet: 16x20


Eric Hallström, Swedish painter and graphic artist, born 1893, dead 1946.

Withdrawn

Auction date:

Monday Mars 17 2014
at 18:16:23



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Eric Hallström

Eric Hallström, Swedish painter and graphic artist, born 1893, dead 1946.

Read more about Eric Hallström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik eric hallström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 18:57
  • 6529 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, man i eka, 10x1..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 19:13
  • 6570 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Hjelmarsnäs gård, outer dimen..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 20:43




Ladda ner broschyr