KONST / Litografier / Färglitografi 9941254
*
nr 994 1254
Arvid Knöppel
(1892-1970), Sverige
Färglitografi, Arvid Knöppel (1892-1970), hjort, 17/160, motivet: 35x19
Arvid Knöppel, svensk målare, tecknare och skulptör född i Luleå 1892, död 1970.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2015
kl 20:18:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 08:57:26
1
Vinnande bud
16/11 18:54:52
2
150 kr
16/11 18:54:54
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Arvid Knöppel
Arvid Knöppel, svensk målare, tecknare och skulptör född i Luleå 1892, död 1970.
Läs mer om Arvid Knöppel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid knöppel färglitografi grafik hjort litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16
*
Arvid Knöppel
Arvid Knöppel, svensk målare, tecknare och skulptör född i Luleå 1892, död 1970.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Arvid Knöppel
nr 994 1254
Arvid Knöppel
(1892-1970), Sverige
Färglitografi, Arvid Knöppel (1892-1970), hjort, 17/160, motivet: 35x19
Arvid Knöppel, svensk målare, tecknare och skulptör född i Luleå 1892, död 1970.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/11 08:57:26 | 1 | Vinnande bud |
| 16/11 18:54:52 | 2 | 150 kr |
| 16/11 18:54:54 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Arvid Knöppel
Arvid Knöppel, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör född i LuleÃ¥ 1892, död 1970.Läs mer om Arvid Knöppel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid knöppel färglitografi grafik hjort litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39 -
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16



