KONST / Litografier / Färglitografi 9941254
*
nr 994 1254
Arvid Knöppel
(1892-1970), Sverige
Färglitografi, Arvid Knöppel (1892-1970), hjort, 17/160, motivet: 35x19
Arvid Knöppel, svensk målare, tecknare och skulptör född i Luleå 1892, död 1970.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2015
kl 20:18:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 08:57:26
1
Vinnande bud
16/11 18:54:52
2
150 kr
16/11 18:54:54
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Arvid Knöppel
Arvid Knöppel, svensk målare, tecknare och skulptör född i Luleå 1892, död 1970.
Läs mer om Arvid Knöppel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid knöppel färglitografi grafik hjort litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31
*
Arvid Knöppel
Arvid Knöppel, svensk målare, tecknare och skulptör född i Luleå 1892, död 1970.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Arvid Knöppel
nr 994 1254
Arvid Knöppel
(1892-1970), Sverige
Färglitografi, Arvid Knöppel (1892-1970), hjort, 17/160, motivet: 35x19
Arvid Knöppel, svensk målare, tecknare och skulptör född i Luleå 1892, död 1970.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/11 08:57:26 | 1 | Vinnande bud |
| 16/11 18:54:52 | 2 | 150 kr |
| 16/11 18:54:54 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Arvid Knöppel
Arvid Knöppel, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör född i LuleÃ¥ 1892, död 1970.Läs mer om Arvid Knöppel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid knöppel färglitografi grafik hjort litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31



