KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197205
nr 1619 7205
Aldo Altomare
(f. 1923), Sverige
Oljemålning, "Korg med rosor". Signerad. Olja på duk, 65x50 cm, yttermått inklusive ram: 76x62 cm
Aldo Altomare, född 1923 i Bari, Italien, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 maj 2024
kl 19:29:02
11/5 00:22:07
13/5 19:28:12