KONST / Litografier / Färglitografi 16119192
*
nr 1611 9192
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Med dedikation. Signerad, daterad 68, ej numrerad. Färglitografi, bildmått: 40x26 cm, yttermått inklusive ram: 60x42 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 19:50:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/4 19:58:58
1
100 kr
8/4 18:51:00
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation ej numrerad färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16
*
Uno Vallman
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
nr 1611 9192
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Med dedikation. Signerad, daterad 68, ej numrerad. Färglitografi, bildmått: 40x26 cm, yttermått inklusive ram: 60x42 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/4 19:58:58 | 1 | 100 kr |
| 8/4 18:51:00 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation ej numrerad färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39 -
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16



