ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10289421
*
nr 1028 9421
Spegel
Nyrokoko, höjd: 132 cm
Kondition: skadad
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 mars 2016
kl 20:50:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 21:41:12
1
350 kr
28/3 05:32:09
2
350 kr
28/3 05:32:09
1
350 kr (Budbetjänt)
28/3 05:32:15
2
500 kr
28/3 18:08:28
3
450 kr
28/3 18:08:28
2
500 kr (Budbetjänt)
28/3 20:30:03
4
700 kr
28/3 20:34:13
1
800 kr
28/3 20:38:56
4
1.000 kr
28/3 20:40:22
1
1.000 kr
28/3 20:40:22
4
1.000 kr (Budbetjänt)
28/3 20:40:56
1
1.100 kr
28/3 20:45:22
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1028 9421
Spegel
Nyrokoko, höjd: 132 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 mars 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 21:41:12 | 1 | 350 kr |
28/3 05:32:09 | 2 | 350 kr |
28/3 05:32:09 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
28/3 05:32:15 | 2 | 500 kr |
28/3 18:08:28 | 3 | 450 kr |
28/3 18:08:28 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
28/3 20:30:03 | 4 | 700 kr |
28/3 20:34:13 | 1 | 800 kr |
28/3 20:38:56 | 4 | 1.000 kr |
28/3 20:40:22 | 1 | 1.000 kr |
28/3 20:40:22 | 4 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
28/3 20:40:56 | 1 | 1.100 kr |
28/3 20:45:22 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53