Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Mirrors / Mirror 11607616



*

nr 1160 7616


MIRROR

Karl Johanstil, inlaid woodwork, 100x45 cm,


Karl Johanstil, intarsia, 100x45 cm


Estimate:

800

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday February 5 2018
at 20:26:04


  • Bid history
Time Bidder Bid
30/1 15:30:22 1      100 kr
5/2 20:12:34 2      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: intarsia karl johanstil spegel speglar träinläggningar
  • 8291 MIRROR
    19th century, delvis förgylld ram, 77x53, wear, da..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 19:03
  • 8195 MIRROR
    1930/40-tal Höjd: 100 cm. Width: 46 cm, damaged.
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 18:18
  • 7027 MIRROR
    guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm, wear, damages.
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 19:12
  • 8125 MIRROR
    Markaryd, pine wood, 144x66 cm,
    Present: SEK 500

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 20:07




Ladda ner broschyr