![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13486030
*
nr 1348 6030
Spegel
Orientalisk, Pärlemointarsia, 56x34 cm
Kondition: lagad
Utrop:
600 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2020
kl 20:09:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/9 15:28:42
1
900 kr
19/9 21:50:15
2
400 kr
19/9 21:50:15
1
450 kr (Budbetjänt)
20/9 18:14:48
3
900 kr
20/9 18:14:48
1
900 kr (Budbetjänt)
20/9 18:14:59
3
1.300 kr
21/9 10:47:17
1
Vinnande bud
21/9 19:02:20
3
1.600 kr
21/9 19:02:20
1
1.700 kr (Budbetjänt)
21/9 19:02:32
3
1.800 kr
21/9 19:02:32
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: orientalisk pärlemointarsia spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Kondition: lagad
Läs om budbetjänten
nr 1348 6030
Spegel
Orientalisk, Pärlemointarsia, 56x34 cm
Kondition: lagad
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/9 15:28:42 | 1 | 900 kr |
19/9 21:50:15 | 2 | 400 kr |
19/9 21:50:15 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
20/9 18:14:48 | 3 | 900 kr |
20/9 18:14:48 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
20/9 18:14:59 | 3 | 1.300 kr |
21/9 10:47:17 | 1 | Vinnande bud |
21/9 19:02:20 | 3 | 1.600 kr |
21/9 19:02:20 | 1 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
21/9 19:02:32 | 3 | 1.800 kr |
21/9 19:02:32 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: orientalisk pärlemointarsia spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58