ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 16713006
nr 1671 3006
Tora Vega Holmström
(1880-1967), Sverige
Tora Vega Holmström (1880-1967), Sweden, attributed. De tre musketörerna och baby 'Sten von Porat'. No signature, proveniens släkten von Porat. Mixed media, 19, 5x18 cm, outer dimensions including frame: 24x22, 5 cm,
MIXED MEDIA, Tora Vega Holmström (1880-1967), Sverige, tillskriven. De tre musketörerna och baby "Sten von Porat". Ej signerad, proveniens släkten von Porat. Blandteknik, 19,5x18 cm, yttermått inklusive ram: 24x22,5 cm
Tora Vega Holmström, Swedish painter born 1880 in Tottarp in Skåne, dead 1967.
Withdrawn
Monday January 6 2025
at 19:19:50
Tora Vega Holmström
Read more about Tora Vega Holmström