KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14413250
nr 1441 3250
Axel Axelson
(1854-1892), Sverige
Signerad, daterad 1879, "Calle del Paradiso, Venezia". Akvarell, bildmått: 44x26, yttermått inklusive ram: 72x55 cm
Axel Axelson, svensk målare född i Stockholm 1854, död i Lund 1892.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 10 januari 2022
kl 18:08:14
4/1 19:01:16
Axel Axelson
Läs mer om Axel Axelson