bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12343100



*

nr 1234 3100


Spegel

empirestil, 1900-tal, 64x31


Utrop:

400 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 19:48:20


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/2 20:28:59 1      150 kr
10/2 13:19:14 2      300 kr
11/2 11:08:26 3      250 kr
11/2 11:08:26 2      300 kr (Budbetjänt)
11/2 18:07:33 4      Vinnande bud
11/2 18:11:57 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
  • 7005 Spegel
    Förgyllt ram, 90x65cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    10 augusti kl 19:22
  • 7083 Spegel
    jugend, ca 123x62 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    10 augusti kl 19:29
  • 7166 Spegel
    omkring 1900, slipad glas, 99x137cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    10 augusti kl 20:56




Ladda ner broschyr