KONST / Litografier / Färglitografi 17102086
nr 1710 2086
Ingegerd Torhamn
(1898-1994), Sverige
Signerad, färglitografi, numrerad 32/70, "Aurora", mmm: 40x29 cm, yttermått inklusive ram: 57x44 cm
Ingegerd Torhamn, född 1898, död 1994, svensk skulptör och målare.
måndag 16 juni 2025
kl 18:36:48
16 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Ingegerd Torhamn
Läs mer om Ingegerd Torhamn