KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11409490
*
nr 1140 9490
Axel Tallberg
(I860-1928), Sverige
Etsning, Axel Tallberg (I860-1928), Öldrickaren, motivet: 37x27
Axel Tallberg, svensk målare, grafiker född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2017
kl 19:48:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 15:43:57
1
100 kr
30/10 19:03:45
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Axel Tallberg
Axel Tallberg, svensk målare, grafiker född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.
Läs mer om Axel Tallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel tallberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige öldrickaren
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Axel Tallberg
Axel Tallberg, svensk målare, grafiker född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.
Läs mer om Axel Tallberg
nr 1140 9490
Axel Tallberg
(I860-1928), Sverige
Etsning, Axel Tallberg (I860-1928), Öldrickaren, motivet: 37x27
Axel Tallberg, svensk målare, grafiker född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/10 15:43:57 | 1 | 100 kr |
| 30/10 19:03:45 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Axel Tallberg
Axel Tallberg, svensk mÃ¥lare, grafiker född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.Läs mer om Axel Tallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel tallberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige öldrickaren
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



