KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 12667333

nr 1266 7333

Skulptur

Josef Riedl (1884-1965), brons, Signerad, 1920, Get, gjutarstämplar WA Wien. Längd: 18. Höjd: 16 cm

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 29 juli 2019
kl 18:29:48

29/7 07:09:20 1      Vinnande bud

Ägget
Guldsmedsaktiebolaget, GAB
Guldsmedsaktiebolaget i Eskilstuna grun­dades i Stockholm 1867.