KONST / Litografier / Litografi 9262565
nr 926 2565
Stig Lindberg
(1916-1982), Sverige
Litografi , Stig Lindberg (1916-1982), flicka som håller i tavla, signerad. -77, motivet: 28x20
Stig Lindberg, svensk formgivare och målare född 1916, död 1982.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 24 november 2014
kl 19:15:21
22/11 20:35:27
Stig Lindberg
Läs mer om Stig Lindberg