KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229246

nr 1522 9246

Albert Eldh

(1878-1955)

Oljemålning, Albert Eldh (1878-1955), kvinna i park. Signerad. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 54x65 cm

Albert Eldh, svensk bildkonstnär född 1878, död 1955.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 20 februari 2023
kl 19:09:55

Albert Eldh

Läs mer om Albert Eldh