KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229246
*
nr 1522 9246
Albert Eldh
(1878-1955)
Oljemålning, Albert Eldh (1878-1955), kvinna i park. Signerad. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 54x65 cm
Albert Eldh, svensk bildkonstnär född 1878, död 1955.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2023
kl 19:09:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 11:25:45
1
Vinnande bud
17/2 19:59:04
2
350 kr
17/2 19:59:04
1
400 kr (Budbetjänt)
17/2 19:59:27
2
500 kr
17/2 19:59:27
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert eldh kvinna i park olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Albert Eldh
Albert Eldh, svensk bildkonstnär född 1878, död 1955.
Läs om budbetjänten
nr 1522 9246
Albert Eldh
(1878-1955)
Oljemålning, Albert Eldh (1878-1955), kvinna i park. Signerad. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 54x65 cm
Albert Eldh, svensk bildkonstnär född 1878, död 1955.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/2 11:25:45 | 1 | Vinnande bud |
| 17/2 19:59:04 | 2 | 350 kr |
| 17/2 19:59:04 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 17/2 19:59:27 | 2 | 500 kr |
| 17/2 19:59:27 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert eldh kvinna i park olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



